onyx, łupek, piaskowiec, trawertyn

nagrobki, marmur, granit z dotacją ue
nagrobki, marmur, granit

granit, marmur, granity, marmury : schody, podłogi, parapety, nagrobki


Trawertyn

Trawertyn to kamień szczególnie polecany na okładziny ścian, parapety, blaty łazienkowe, kominki oraz inne elementy wykończenia wnętrz. Rodzaj skały osadowej wapiennej (wapień), powstałej przez chemiczne wytrącenie się węglanu wapnia z wody przy źródle lub w korycie rzecznym, w miejscu nagłej zmiany ciśnienia lub temperatury; stąd trawertyny są powszechne zwłaszcza przy gorących źródłach. Trawertyn ma na ogół jasną barwę, jest porowaty, może zawierać szczątki roślin i zwierząt.


trawertyntrawertyntrawertyn
trawertyn
CLASSICO
trawertyn
GIALLO PERSIANO
trawertyn
ROSSO PERSIANO

Onyx

Onyx jest kamieniem półszlachetnym, ozdobnym o bogatej kolorystyce i wzornictwie. Stosowany jako element dekoracyjny przepuszczający światło.onyxkamień naturaly - onyxonyx
onyx
ARCO IRYS
onyx
AVION BLUE
onyx
MAGIC BROWN

Łupek kwarcytowy

Łupek jest materiałem o nieregularnej, chropowatej powierzchni przez co nadaje się na tarasy, schody, elewacje zewnętrzne oraz pokrycie dachowe. Wewnątrz pomieszczeń sprawdza się jako okładzina ścienna, kominkowa, posadzkowa. Nawiązuje do stylu rustykalnego.łupekkamień naturaly - łupekłupek
łupek
BIAŁY
łupek
BURGUND
łupek
MIEDZIANY
kamień naturaly - łupekłupekkamień naturaly - łupek
łupek
MULTICOLOR IND
łupek
SREBRNY IND
łupek
ZIELONY CH

Piaskowiec

Piaskowiec to średnioziarnista, zwięzła skała osadowa powstała w wyniku scementowania ziaren kwarcu, skaleni, miki oraz okruchów innych skał i minerałów o średnicy 0,02-2 mm za pomocą spoiwa ilastego, krzemionkowego, wapiennego (kalcytowego, dolomitowego) lub żelazistego. Przyjmuje różne zabarwienia od szarego po żółte, czerwone i białe.

Piaskowce są zwykle relatywnie miękkie i łatwe w obróbce, zwłaszcza tuż po wydobyciu, natomiast po wyschnięciu twardnieją. Z tego względu od wieków są stosowane w budownictwie jako materiał konstrukcyjny lub zdobniczy.kamień naturaly - piaskowiecpiaskowieckamień naturaly - piaskowiec
piaskowiec
AGRA RED
piaskowiec
DHOLPUR BEIGE
piaskowiec
RAINBOW


Kwarcogranit

Kwarcogranit to materiał wytwarzany sztucznie na bazie kwarcu naturalnego (95%) oraz pozostałe 5% stanowią żywice, pigmenty inne dodatki. Dzięki temu posiada najwyższą wytrzymałość na ścieranie oraz agresywne środki czystości (podobnie jak granit). Z tego względu jest to materiał idealny na blaty kuchenne, łazienkowe czy laboratoryjne, okładziny kuchenne, posadzki, schody, parapety, okładziny ścian itp.,

Występują w dziesiątkach kolorów oraz w trzech rodzajach powierzchni tj. w połysku, aksamitnym macie oraz powierzchni antykowanej.

Spieki kwarcowe Laminam

Spieki kwarcowe Laminam - stworzone są z naturalnych materiałów, takich jak iły łupkowe, skały granitowe i pigmenty ceramiczne.

Zaawansowane technologie zastosowane w procesie produkcyjnym płyt, sprawiają, że są one łatwe do czyszczenia i dezynfekcji, odporne na graffiti oraz odporne na mróz, ogień, pleśń i promienie UV, nie zmieniają koloru, parametrów i właściwości.

Zastosowanie: pokrycia podłóg, sufitów, ścian wewnątrz i na zewnątrz budynków, blaty kuchenne i łazienkowe, schody wewnętrzne i zewnętrzne, schody podwieszane, okładziny drzwi, mebli, stołów, elementy dekoracyjne, elewacje.

 

Prezentowane próbki materiałów mają charakter jedynie poglądowy.
Z uwagi na naturalne pochodzenie kamienia mogą występować różnice w jego strukturze i kolorystyce.


wersja czeska